DROGA KRZYŻOWA - ROZWAŻANIA

Droga Krzyżowa Rozważania Paulinianum M
droga krzyzowa 2024 21

WYDARZENIA

Zapraszamy do obejrzenia relacji z życia naszej parafii

Droga Krzyżowa ulicami Parafii 2024 

Niedziela Palmowa 2024 

Święcenie pokarmów 2024 

MODLITWA RÓŻAŃCOWA

Nieustanna modlitwa różańcowa o zatrzymanie epidemii korona wirusa 0d 25 marca 2020 roku. Koła Żywego Różańca zapraszają do podjęcia nieustającej modlitwy w intencji zatrzymania pandemii na całym świecie.

Szczegóły inicjatywy w linku

BUDOWA KOŚCIOŁA

Budujemy  ten kościół, abyśmy nie byli sami, by Chrystus towarzyszył naszym krokom, był w radościach i troskach dnia codziennego. Ta świątynia będzie świadectwem naszej wiary w Boga dla przyszłych pokoleń.

Czytaj więcej 

EUCHARYSTIA (eucharystia)

"Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki." (J 6, 55-58)

eucharystia grafikaNasz Zbawiciel podczas Ostatniej Wieczerzy, tej nocy, kiedy został wydany, ustanowił eucharystyczną Ofiarę Ciała i Krwi swojej, aby w niej na całe wieki, aż do swego przyjścia, utrwalić Ofiarę Krzyża i tak umiłowanej Oblubienicy - Kościołowi powierzyć pamiątkę swej Męki i Zmartwychwstania: sakrament miłosierdzia, znak jedności, węzeł miłości, ucztę paschalną, w której pożywamy Chrystusa, w której dusza napełnia się łaską i otrzymuje zadatek przyszłej chwały.

W centrum celebracji Eucharystii jest chleb i wino, które przez słowa Chrystusa i wezwanie Ducha Świętego stają się Ciałem i Krwią Chrystusa. Kościół wierny poleceniu Pana nie przestaje czynić, aż do dnia Jego chwalebnego przyjścia, pamiątki tego, co uczynił Chrystus w wigilię swojej męki: "Wziął chleb...", "Wziął kielich napełniony winem..." Znaki chleba i wina, stając się w tajemniczy sposób Ciałem i Krwią Chrystusa, nie przestają oznaczać także dobroci stworzenia.

Eucharystia jest ofiarą dziękczynienia składaną Ojcu, uwielbieniem, przez które Kościół wyraża Bogu swoją wdzięczność za wszystkie Jego dobrodziejstwa, za wszystko, czego On dokonał przez stworzenie, odkupienie i uświęcenie. Dlatego Eucharystia oznacza przede wszystkim "dziękczynienie". Eucharystia jest także ofiarą uwielbienia, przez którą Kościół głosi chwałę Boga w imieniu całego stworzenia. Ofiara uwielbienia jest możliwa jedynie przez Chrystusa, który jednoczy wiernych ze swą osobą oraz ze swoim uwielbieniem i wstawiennictwem. W ten sposób ofiara uwielbienia jest składana Ojcu przez Chrystusa i z Chrystusem, by mogła być w Nim przyjęta.

Ołtarz, wokół którego Kościół gromadzi się podczas sprawowania Eucharystii, reprezentuje dwa aspekty tego samego misterium, którymi są ołtarz ofiary i stół Pana. Co więcej, ołtarz chrześcijański jest symbolem samego Chrystusa, obecnego w zgromadzeniu swoich wiernych, równocześnie jako ofiara złożona dla naszego pojednania i jako niebieski pokarm, który nam się udziela.

Komunia święta pogłębia nasze zjednoczenie z Chrystusem. Pierwszym owocem przyjmowania Eucharystii w Komunii jest głębokie zjednoczenie z Chrystusem Jezusem, który powiedział: "Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim" (J 6, 56). Uczta eucharystyczna jest podstawą życia w Chrystusie: "Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie" (J 6, 57).

Przygotowanie dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii św. rozpoczyna się już w kl. "0" i trwa przez kolejne trzy lata (tak naprawdę rodzice przygotowują dziecko do tego sakramentu już od jego narodzenia - poprzez wspólną modlitwę, udział w życiu liturgicznym parafii, Mszy św.). Katechezę dopełniają nabożeństwa liturgiczne związane z przekazaniem dzieciom podstawowych znaków pobożności chrześcijańskiej: różańca, medalika i książeczki do modlenia. Terminy tych nabożeństw oraz spotkań z rodzicami są każdorazowo przekazywane dzieciom na katechezie oraz zawarte są w ogłoszeniach parafialnych. Dzieci, które zostały ochrzczone w innej parafii są zobowiązane do przedstawienia świadectwa chrztu.

INTENCJE

INTENCJE MSZALNE
na ten tydzień


Czytaj więcej 

Nowy rozkład Mszy Świętych

W niedzielę
  7.00 Msza św.
  9.00 Msza św.
11.00 Msza św.
12.15 Msza św. (w/g ogłoszeń)
18.00
Msza św. 


W dni powszednie

  7.00 Msza św.
18.00
Msza św. 
W czasie wakacji nie ma Mszy Św. o godz. 7.00

NABOŻEŃSTWA

GORZKIE ŻALE
- w niedziele o godz. 17.30  

DROGA KRZYŻOWA
– o godz. 17.30 dla dorosłych i dzieci
– o godz. 18.45 dla młodzieży i innych chętnych

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
- w każdy I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00
- w każdy I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00
- w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 17:30

NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
– w każdą środę przed Mszą św.
   o godz. 18:00

MODLITWA RÓŻAŃCOWA 
– codziennie przed Mszą św. 
   o godz. 17:25
– w październiku, codziennie
   o godz. 17:30

GODZINKI KU CZCI NMP 
w każdą niedzielę o godz. 6.35

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA 
– w trakcie Mszy św.

SAKRAMENT CHRZTU 
– Udzielany zasadniczo w każdą niedzielę roku podczas Mszy świętej o godz. 11.00 ale mogą być wyjątki dlatego termin chrztu wcześniej potwierdzamy

WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH 
– w każdą niedzielę o 8:30