DROGA KRZYŻOWA - ROZWAŻANIA

Droga Krzyżowa Rozważania Paulinianum M
droga krzyzowa 2024 21

WYDARZENIA

Zapraszamy do obejrzenia relacji z życia naszej parafii

Droga Krzyżowa ulicami Parafii 2024 

Niedziela Palmowa 2024 

Święcenie pokarmów 2024 

MODLITWA RÓŻAŃCOWA

Nieustanna modlitwa różańcowa o zatrzymanie epidemii korona wirusa 0d 25 marca 2020 roku. Koła Żywego Różańca zapraszają do podjęcia nieustającej modlitwy w intencji zatrzymania pandemii na całym świecie.

Szczegóły inicjatywy w linku

BUDOWA KOŚCIOŁA

Budujemy  ten kościół, abyśmy nie byli sami, by Chrystus towarzyszył naszym krokom, był w radościach i troskach dnia codziennego. Ta świątynia będzie świadectwem naszej wiary w Boga dla przyszłych pokoleń.

Czytaj więcej 

BIERZMOWANIE (confirmatio)

"Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy w nim przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem". (J 14,23-26)

Sakrament bierzmowania wraz z Chrztem i Eucharystią należy do "sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego", którego jedność powinna być zachowywana. Przyjęcie tego sakramentu jest zatem konieczne jako dopełnienie łaski chrztu. Istotnie, "przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej".

W obrzędzie sakramentu bierzmowania należy uwzględnić znak namaszczenia oraz to, co namaszczenie oznacza i wyciska, czyli pieczęć duchową. Przez namaszczenie bierzmowany otrzymuje "znamię", pieczęć Ducha Świętego. Ważnym momentem, który poprzedza celebrację bierzmowania, a równocześnie w pewien sposób do niej należy, jest poświęcenie krzyżma świętego. Dokonuje go dla swej diecezji biskup w Wielki Czwartek podczas Mszy krzyżma świętego.

Sakrament Bierzmowania udzielany jest młodzieży należącej terytorialnie lub personalnie do parafii. Osoby z poza parafii muszą przedstawić zgodę na przyjęcie sakramentu podpisaną przez Proboszcza swojej parafii. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania, odbywa się w parafii zamieszkania kandydata i powinno trwać przez cały okres edukacji gimnazjalnej, spotkania obejmują formację i przygotowanie tej uroczystości. Sakrament ten może przyjąć osoba, która:
• złoży prośbę o udzielenie sakramentu,
• regularnie uczestniczyła w spotkaniach formacyjnych,
• przedstawi odpis aktu chrztu św.,
• przedstawi zaświadczenie o uczęszczaniu na katechezę.

Przyjmując bierzmowanie, trzeba być w stanie łaski. Należy przystąpić wcześniej do sakramentu pokuty, aby oczyścić się na przyjęcie daru Ducha Świętego. Bardziej intensywna modlitwa powinna przygotować na przyjęcie mocy i łaski Ducha Świętego w duchu uległości i dyspozycyjności.

Przy bierzmowaniu, podobnie jak przy chrzcie, kandydaci powinni poszukiwać pomocy duchowej, wybierając sobie świadka bierzmowania. Zaleca się, żeby był nim ktoś z rodziców chrzestnych, by wyraźnie zaznaczyć jedność obu sakramentów. Prawo kościelne wymaga, aby świadek bierzmowania spełniał następujące warunki:
• miał ukończony 16 rok życia,
• sam przyjął sakramenty wtajemniczenia (chrzest, eucharystia, bierzmowanie),
• prowadził życie zgodne z wiarą,
• może być to nawet ojciec lub matka bierzmowanego.

INTENCJE

INTENCJE MSZALNE
na ten tydzień


Czytaj więcej 

Nowy rozkład Mszy Świętych

W niedzielę
  7.00 Msza św.
  9.00 Msza św.
11.00 Msza św.
12.15 Msza św. (w/g ogłoszeń)
18.00
Msza św. 


W dni powszednie

  7.00 Msza św.
18.00
Msza św. 
W czasie wakacji nie ma Mszy Św. o godz. 7.00

NABOŻEŃSTWA

GORZKIE ŻALE
- w niedziele o godz. 17.30  

DROGA KRZYŻOWA
– o godz. 17.30 dla dorosłych i dzieci
– o godz. 18.45 dla młodzieży i innych chętnych

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
- w każdy I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00
- w każdy I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00
- w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 17:30

NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
– w każdą środę przed Mszą św.
   o godz. 18:00

MODLITWA RÓŻAŃCOWA 
– codziennie przed Mszą św. 
   o godz. 17:25
– w październiku, codziennie
   o godz. 17:30

GODZINKI KU CZCI NMP 
w każdą niedzielę o godz. 6.35

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA 
– w trakcie Mszy św.

SAKRAMENT CHRZTU 
– Udzielany zasadniczo w każdą niedzielę roku podczas Mszy świętej o godz. 11.00 ale mogą być wyjątki dlatego termin chrztu wcześniej potwierdzamy

WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH 
– w każdą niedzielę o 8:30